سنجاق کردن آیکن یک برنامه در منوی شروع ویندوز 7

در این قسمت به شما نحوه سنجاق کردن آیکن یا نماد یک برنامه را در منوی استارت ویندوز آموزش می‌دهم.

زمانی که از یک برنامه مکرراً استفاده می‌کنید می‌توانید با سنجاق کردن آن یک راه میانبر ساده برای آن درست کنید. این میانبر در منوی شروع ویندوز در سمت چپ و در قسمت بالا ظاهر می‌شود تا هر گاه که خواستید یک برنامه را اجرا کنید بدون زحمت اضافی این کار را انجام دهید.

برای اینکار شما باید در منوی شروع دنبال آیکن آن برنامه مورد نظر باشد. و پس از اینکه آن را پیدا کردید بروی آن راست کلیک کرده و Pin to start menu را انتخاب کنید. با این کار نماد آن برنامه در بالا سمت چپ منوی شروع برای همیشه نمایان می‌شود. برنامه‌هایی که به طور مکرر از آنها استفاده می‌کنید به طور طبیعی و به صورت خودکار در زیر همین قسمت وجود دارند. که می توانید حتی با کلیک و کشیدن آنها به ناحیه بالا هم همین کار را انجام دهید. یا با راست کلیک و انتخاب دستور گفته شده این کار را مثل بقیه انجام دهید.

pin-program-icon-in-start-menu-windows7

اگر زمانی خواستید که آن آیکن را از قسمت سنجاق خورده ها حذف کنید باز به راحتی می‌توانید بروی آن راست کلیک کرده و Unpin from Start Menu را انتخاب کنید که با این کار از حالت سنجاق شده خارج شده و دوباره به سر جای اولش بر می‌گردد.

برای تنظیم ترتیب برنامه‌های موجود در قسمت سنجاق خورده‌ها در منوی منوی شروع ویندوز 7 می بایست از کشیدن و رها کردن موس استفاده کنید. یعنی برنامه‌ای را که خواستید به یک مرحله بالاتر برود با موس گرفته و به یک پله بالاتر بکشید و رهایش کنید، برای بقیه چیدمان هم می توانید از این راه حل استفاده کنید.

/ 0 نظر / 26 بازدید