Remote Backup چیست؟

با این تفاسیر ما به سرویس دهنده های راه دور که عمل پشتیبان گرفتن از اطلاعات ما را بر عهده دارند، Remote Backup می‌گوییم که معمولاً هم حجم بسیار بالایی باید داشته باشند. بسیاری از این سامانه‌ها حتی شده به صورت رایگان در اینترنت موجود هستند که با کمی جستجو به انواع و اقسام آنها برخورد می‌کنید.

اما اینکه از اطلاعات شما چگونه پشتیبان در سرویس دهنده‌های راه دور تهیه می‌شود، روش‌های گوناگونی وجود دارد. معمولاً یا بوسیله یک نرم افزار خاص که بروی دستگاه‌های مختلف شما نصب می‌شوند و یا با استفاده از رابط کاربری سرویس با استفاده از مرورگر قابل استفاده هستند. یعنی بدین صورت می‌توانید از داده های خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. اما این که جزئیات کار چگونه است، باید به راهنمای خود آن سامانه مراجعه کنید.

معمولاً خیلی از آنها اینگونه‌اند که پس از اینکه تغییراتی در پرونده‌ها یا پوشه‌های یکی از دستگاه‌های شما ایجاد می‌شود، شروع به گرفتن پشتیبان از آن می کند. که باید نرم افزار آن را بروی رایانه خود نصب کنید. ولی اگر از رابط کاربری آن در مرورگر استفاده می کنید، حتماً باید به صورت دستی بگویید که از چه چیزی پشتیبان تهیه کند و از چه چیزی تهیه نکند.

دقت کنید که برای استفاده از چنین سرویس‌هایی حتماً باید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. چون داده‌هایی که بین رایانه شما و رایانه‌ی سرویس دهنده رد و بدل می‌شود، بسیار سنگین است و عملاً با اینترنت موجود در ایران این کار غیر ممکن است. مگر برای پرونده‌های کوچک و یا پشتیبان گرفتن از سایت های مختلف که بروی سرور هستند نه رایانه شخصی ما.

با این تعریفات مطمئنم که درک خوبی از Remote Backup پیدا کردید و از این به بعد زمانی که با این اصطلاح مواجه شدید خواهید دانست که پشتیبان راه دور چیست.

zwnj;ی پشتیبان تهیه کنید. اما این که جزئیات کار چگونه است، باید به راهنمای خود آن سامانه مراجعه کنید.

/ 0 نظر / 56 بازدید