اینترنت چیست؟

اینترنت یک رسانه است که هر کسی به نوبه خود محتوایی را بروی آن قرار می دهد و هر کس که بخواهد به آن دسترسی داشته باشد و از آن استفاده کند می تواند با آدرس آن به آن پرونده دسترسی داشته باشد. مثلا یک وبسایت را در نظر بگیرید که بروی یک سرویس دهنده قرار دارد و هر فایل که در اصل صفحات آن است دارای یک آدرس در شبکه جهانی اینترنت است و افراد با وارد کردن آدرس آن پرونده به صفحات یک سایت قدم می گذارند.

امروزه شبکه اینترنت یک وسیله جذابی قلمداد می شود به طوری که به آن صقت اعتیاد آوری هم برخی مواقع نسبت می دهند. ولی باید بدانید که اگر از این وسیله به درستی استفاده شود کارهایی را میتوان انجام داد که با هیچ رسانه یا ابزار دیگری نمی توان انجام داد، پس برای پیشبرد اهداف خیر بسیار وسیله خوبی می تواند باشد، همانطور که برای پیشبرد اهداف شر از آن استفاده شده و خواهد شد.

اینترنت چیست؟

در ایران دسترسی به این شبکه برای مردم با مشکلات فراوانی همراه است. شاید کمتر کسی را بتوانید پیدا کنید که از نحوه دسترسی خود راضی باشد. حتی اینترنت های به اصطلاح پرسرعت هم فقط پسوند آن را به دنبال می کشند و کارایی خاصی ندارند. به هر حال شاید این موضوع، صرف نظر از مباحث فنی جنبه سیاسی یا فرهنگی داشته باشد که باید منتظر بود و دید آینده چه رخ می دهد.

چیزی که واضح و روشن است این است که ایرانی ها باز هم با این اینترنت بی کیفیت از پس کارهایشان بر آمده اند و هیچ وقت ناامید نخواهند شد.

/ 0 نظر / 23 بازدید