تنظیمات اولیه رایانه

اول از همه به چیزی که باید اشاره کنیم، این است که به دنبال منبعی باشید که از آموزش های خوب تنظیمات رایانه برخوردار باشد. سایت های آموزشی زیادی به زبان پارسی وجود دارند که شما می توانید از مقالات رایگان آنها استفاده کنید. برای این کار از ساده ترین آنها شروع کنید و کارهایی که به شما گفته می شود را انجام دهید. مثلاً همین پایگاه هم مکان خوبی برای دنبال کردن مطالب آموزشی جهت استفاده از رایانه است که شامل تنظیمات آن هم می شود.

از ابتدایی ترین کارهایی که باید پس از خریداری رایانه انجام دهید، تامین نکات امنیتی آن است. مثلاً شاید خواسته باشید که بروی سیستم عامل خود که معمولا ویندوز است، یک رمز عبور بگذارید که فقط خود شما بتوانید دسترسی لازم را به آن داشته باشید. این کار از طریق Control Panel ویندوز قابل انجام است که باید بروی دکمه شروع ویندوز در پایین سمت چپ کلیک کنید. پس از آن بروی دکمه User Acount کلیک کنید. از اینجا مدیریت تمامی حساب افراد در یک رایانه را می توانید برعهده بگیرید.

تنظیمات اولیه رایانه

از همین مکان می توانید یک کاربر جدید هم برای رایانه خود تعریف کنید. از دیگر کارهای ابتدایی که هر فرد باید انجام دهد، همین است. یعنی یک یا چند کاربر بنا به خواسته خود بسازد و دسترسی هر کدام به بخش های مختلف ویندوز و رایانه را تعریف کند و حتی بروی حساب وی یک رمز بگذارد که فقط خود شخص نظر بتواند به حساب خود در یک رایانه دسترسی داشته باشد.

این کار درمواقعی لازم و ضروری است که از یک رایانه چندین نفراستفاده می کنند. که خوب، یک ویژگی خوب است، چرا که با وارد شدن یک فرد دیگر به رایانه، وی به پرونده های شخصی و اطلاعات و حتی نرم افزارهای شما دسترسی نخواهد داشت و تا حدی امنیت شما کاملاً تامین است.

کارهای دیگری که باید انجام دهید، تنظیمات ساعت و تاریخ می باشد که با دوبار کلیک بروی ساعت ویندوز (گوشه سمت راست پایین) پنجره تنظیمات آن برای شما باز می شود. اگر ساعت و زمان تنظیم نبود، از آنجا به راحتی میتوانید این تنظیمات را انجام دهید.

در کل دیگر تنظیماتی که باید به عنوان تنظیمات اولیه رایانه از آنها نام برد، در بخش Control Panel ویندوز قرار دارد. تنظیمات کلی که هر کاربر باید آنها را انجام دهد، از قبیل تنظیمات زبان پارسی، تنظیمات شبکه و نرم افزارها و سخت افزارها از این بخش قابل تنظیم است.

از کارهای دیگر برای سفارشی کردن رایانه، نصب نرم افزارهای مختلف بروی سیستم شماست. زمانی که یک رایانه می خرید، از همان ابتدا ممکن است که چند برنامه کوچک بروی آن به صورت نصب شده وجود داشته باشند، اما شما باید بنا به نیاز خود نرم افزارهای بیشتری را نصب کنید. مثلاً شما یک مهندس رایانه هستید؟ پس حتماً به یک برنامه کامپایلر نیاز خواهید داشت که از همان ابتدایی که رایانه را خریداری می کنید موجود نیست. حتی ساده ترین برنامه های رایانه ای مانند برنامه های اجرا کننده فایل های صوتی و تصویری هم از ملزوماتی است که کاربران مختلف از برنامه های مورد علاقه خود استفاده می کنند.

پس از اینکه کمی با رایانه خود کار کردید، می بینید که سروکله زدن با آن، چندان هم سخت نیست. فقط باید کمی کنجکاو باشید و ممارست به خرج دهید. بقیه کارها خود به خود درست می شود و شما فقط باید به کارهای مفید خود بپردازید. باید اشاره کرد که از خواندن و مطالعه کردن در زمینه کاری خود هم فراموش نکنید. پیوسته باید در حال یادگیری و آموزش باشید که این کار را هم می توانید با سایت ها و پایگاه های آنلاین پارسی و غیر پارسی، که روز به روز هم بیشتر می شوند، انجام دهید.

/ 0 نظر / 50 بازدید